Do stredy 10. apríla odovzdávajú deviataci prihlášky na stredné školy. Vybrať si môžu aj spomedzi 48 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

„Župné školy sme predstavili deviatkom v Bratislave, v Malackách, v Senci aj v Pezinku. Každý deviatak už má v rukách aj našu brožúru, v ktorej predstavujeme každú jednu z našich škôl. Rovnako tak v nej nájdu aj informácie o možnostiach ubytovania na našich internátoch,“ priblížil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Bratislavský samosprávny kraj je zriaďovateľom 54 stredných škôl, no na niektoré sa robia iba talentové skúšky. Preto je do 10. 4. 2019 na výber zo 48 stredných župných škôl. Deviataci majú na výber z 13 gymnázií, 32 stredných odborných škôl a z troch spojených škôl.

„Žiakov, ktorí si vyberú štúdium v duálnom systéme a tým, ktorých životná sociálna situácia nie je priaznivá, poskytuje župa možnosť ubytovania v školskom internáte len za jedno euro mesačne. Rovnako tak majú nárok na stravu za jeden cent za obed. Nechceme, aby prípadná finančná záťaž odradila šikovných mladých ľudí od štúdia vysnívanej strednej školy,“ predstavil novinky riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu BSK Igor Urbančík.